لژیون ویلیام وایت کمک راهنما محترم آقای رامین سعادت جو - کارگاه آموزشی خصوصی کنگره60 ویژه مسافران ویلیام وایت ؛ با دستور جلسه نگاه

لژیون ویلیام وایت کمک راهنما محترم آقای رامین سعادت جو - کارگاه آموزشی خصوصی کنگره60 ویژه مسافران ویلیام وایت ؛ با دستور جلسه نگاه

کنگره 60 تفکراست، مکان یا شخص خاصی نیست. ما می‌گویم کنگره مکان مقدس و امنی است ولی درب و دیوار این مکان، مقدس و امن نیست. کاری که در کنگره انجام می‌شود، مقدس است. کاری که در اینجا انجام می‌شود، چیست؟ خارج کردن یک سری انسان از ظلمت به سمت نور، از ترس به سمت شجاعت، از حقارت به سمت سرافرازی و این کار مفت به دست نمی‌آید. همان‌طور که اعتیاد بهاء دارد، درمان اعتیاد هم بهاء دارد. کمک کردن به کنگره چیزی است که اگر بدانیم برای چه باید انجام بدهیم، به‌هیچ‌وجه دریغ نمی‌کنیم.


به نام قدرت مطلق الله

خلاصه گزارش روز سه‌شنبه مورخ: 1396/06/4از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ نمایندگی رودکی (شهر قدس) ویژه مسافران ویلیام وایت به استادی: آقای رامین سعادت جو و نگهبانی: آقای میلاد نیک‌روش و دبیری: آقای حسین جعفری با دستور جلسه "نگاه"رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

موضوع موردبحث امروز ما در مورد سی دی نگاه است. انسان‌ها به خاطر اینکه انرژی را به‌راحتی به دست نمی‌آورد، درازدست ندادن انرژی خساست می‌کنند. یکجاهایی ما به خاطر اینکه انرژی از دست ندهیم، دست به یک سری کارها می‌زنیم، یک سری از افراد بلد هستند که چه‌کار کنند و برای شخص جاذبه ایجاد کنند، مثلاً بعضی از افراد به دنبال رمال و دعانویس می‌روند. چرا؟ به خاطر اینکه نمی‌خواهند، بهای کاری که باید انجام بدهند را پرداخت کنند. هر چیز بها و هزینه‌ای دارد و این‌طور نیست که مجانی به دست بیاید ولی جاذبه دارد. یک سری از افراد هم هستند که وعده‌ووعید می‌دهند، مثل تبلیغات ماهواره که به‌صورت زیرنویس است و برای افراد جاذبه دارد، مثل ترک اعتیاد در سه روز که برای افراد جاذبه دارد و فرد حاضر است هر کاری انجام بدهد تا اعتیاد خود را ترک کند. این افراد از جهل انسان‌ها کسب معاش و درآمد می‌کنند، تعدادشان هم بسیار زیاد است، کسانی که حقیقت را پنهان می‌کنند، برای رسیدن به منافع خودشان. درصورتی‌که شاید اکثر آن‌ها واقعیت مسئله را بهتر از هر کس دیگر بدانند. برای مثال کسی که می‌گوید: اعتیاد درمان ندارد، وقتی‌که درجایی با درمان اعتیاد روبه رومی شود، قبول نمی‌کند، چون منافع او ایجاب نمی‌کند که درمان اعتیاد را قبول کند و از همین طریق خیلی از افراد دچار سوءاستفاده می‌شوند و از کاری که می‌خواهند انجام بدهند فاصله می‌گیرند و در مسیر باطل قرار می‌گیرند، هزینه و انرژی زیادی نیز هدر می‌دهند، برای رسیدن به اصل مطلب.

 نکته دیگری که در این سی دی بود، این است که باید پایه‌های مالی خود را قوی کنیم که از پس‌انداز شروع می‌شود. پس‌انداز برای افرادی است که ندارند، افرادی که دارا هستند، نیاز به پس‌انداز ندارند. یکی از چیزهایی که پس‌انداز محسوب می‌شود، تحت پوشش بیمه قرار گرفتن است. افرادی که بیمه نیستند، اگر تحت پوشش بیمه قرار بگیرند، بعدها به آن‌ها کمک می‌شود. خیلی از افراد بودند که وضع خوبی داشتند، بیمه هم بودند ولی وقتی به‌یک‌باره ورشکست شدند، بیمه به آن‌ها کمک می‌کند تا ساختار زندگی خود را حفظ کنند. یکی این مسئله است، یکی هم پس‌انداز کردن پول و طلا و غیره است، به خاطر این‌که ما نیاز به مادیات داریم، چون در جهانی که زندگی می‌کنیم، جهان مادی است، اگر در جهان معنوی زندگی می‌کردیم، بحث آن فرق می‌کرد، هرچند در ادامه باید این اتفاق بیفتد. به قول جناب مهندس، هر کس معاش ندارد معاد ندارد.

جامعه امروزی طوری شده که فقط به مادیات توجه می‌کنند، وقتی وضع مالی فردی خوب باشد، اگر پرت‌وپلا هم بگوید، همه برای او کف می‌زنند و از صحبت‌های او لذت می‌برند. چرا؟ به خاطر این‌که مادیات مهم است و داشته‌های انسان مشخص می‌کند که چه‌کاره است. کسی که دانایی داشته باشد، قطعاً توانایی هم دارد ولی مهم مادیات است. زمانی که من اعتیاد داشتم و مواد مصرف می‌کردم، برای من پول یک‌چیز دست‌نیافتنی بود ولی وقتی درمان برای من اتفاق افتاد، متوجه  شدم که پول درآوردن کاری است که می‌شود، انجام داد. اگر انسان توجه و تمرکز خود را روی هر مسئله‌ای بگذارد، قطعاً می‌تواند به نتیجه برسد.

 وادی اول، وادی تفکر است، چون با تفکر است که همه‌چیز به وجود می‌آید وقتی‌که فکر انسان سالم باشد و بتواند درست تفکر کند و افکار مخرب درون انسان نباشد، چه اتفاقی برای انسان می‌افتد؟ می‌تواند آن چیزی را که می‌خواهد، برای خود به وجود بیاورد. تفکر حرکتی ذهنی است، از مجهول به معلوم. چرا ما نمی‌توانیم تفکر کنیم؟ به خاطر اینکه تا بخواهیم به یک‌چیز فکر کنیم، صد تا چیز دیگر به ذهن ما می‌آید. برای اینکه انسان بتواند درست تفکر کند، نیاز به آرامش دارد که اگر مادیات را در نظر داشته باشیم، می‌توانیم این آرامش را برای خودمان فراهم کنیم.

نکته بعدی که در سی دی مطرح می‌شود، بحث لژیون مالی است. کنگره 60 تفکراست، مکان یا شخص خاصی نیست. ما می‌گویم کنگره مکان مقدس و امنی است ولی درب و دیوار این مکان، مقدس و امن نیست. کاری که در کنگره انجام می‌شود، مقدس است. کاری که در اینجا انجام می‌شود، چیست؟ خارج کردن یک سری انسان از ظلمت به سمت نور، از ترس به سمت شجاعت، از حقارت به سمت سرافرازی و این کار مفت به دست نمی‌آید. همان‌طور که اعتیاد بهاء دارد، درمان اعتیاد هم بهاء دارد. کمک کردن به کنگره چیزی است که اگر بدانیم برای چه باید انجام بدهیم، به‌هیچ‌وجه دریغ نمی‌کنیم. برای مثال شاید من با پولی که به کنگره کمک می‌کنم، بتوانم وسایل زیادی بخرم ولی چرا این کار را انجام می‌دهم؟ وقتی به گذشته خودم نگاه می‌کنم که معلم اعتیاد بودم و افراد زیادی به‌واسطه من معتاد شدند، مطمئناً افراد دیگری هم توسط آن‌ها  معتاد شدند؛ مانند مثال واکنش پروانه‌ای که می‌گویند: وقتی سنجاقکی در توکیو پر می‌زند، می‌تواند تبدیل به یک طوفان در تگزاس شود؛ یعنی یک بال کوچک می‌تواند، براثر زمان و شرایط طوفان به پا کند. جناب مهندس هم همین کار را انجام داده است، یک بالی زده در ترک سیگار والان ما پنج هزار نفر در مسیر درمان سیگار داریم و همین‌طور رشد می‌کنیم. خیلی از شعبات بودند که چون حمایت مالی نشدند، تعطیل شدند، در مقابل شعبه هیدج راداریم که نیرو انتظامی به آن‌ها تقدیرنامه داده بود که به خاطر وجود کنگره 60، نودوپنج درصد از جرم و جرائم در این شهر کم شده است. اگر نمایندگی شهر قدس حمایت شود تبدیل به یک شهر امن می‌شود ولی اگر حمایت نشود، نه‌تنها بهتر نمی‌شود؛ بلکه بدتر هم می‌شود. اگر حمایت‌ها ادامه‌دار باشد، سال آینده می‌توانیم، زمینی در شهر قدس خریداری کنیم و  برای همیشه خیالمان از جهت نمایندگی شهر قدس راحت باشد.

تهیه و تنظیم : مسافر میلاد نیکروش

لژیون آقای رامین سعادت جو (لژیون ششم)
طبقه بندی: کارگاه آموزشی خصوصی ویژه مسافران ویلیام وایت، 
برچسب ها: کنگره60، درمان سیگار، نگاه، انرژی، پایه های مالی، تفکر، واکنش پروانه ای،  

تاریخ : چهارشنبه 5 مهر 1396 | 12:38 ب.ظ | نویسنده : میلاد نیکروش | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو