لژیون ویلیام وایت کمک راهنما محترم آقای رامین سعادت جو - کارگاه آموزشی خصوصی کنگره60 ویژه مسافران ویلیام وایت ؛ با دستور جلسه خلق و خو

لژیون ویلیام وایت کمک راهنما محترم آقای رامین سعادت جو - کارگاه آموزشی خصوصی کنگره60 ویژه مسافران ویلیام وایت ؛ با دستور جلسه خلق و خو


سیگار یکی از موادی است که روی خلق‌وخوی انسان تأثیر می‌گذارد، اگر دقت کرده باشید، بچه‌هایی که سیگار نمی‌کشند تا چند ماهی احتمال ریزش دارند، چرا؟ به خاطر این‌که نکشیدن سیگار روی سیستم شبه افیونی بدن آن‌ها تأثیر می‌گذارد. تخریب سیگار محسوس نیست و به خاطر همین است که همه‌جا در معرض فروش قرار دارد و خیلی از افراد هستند که می‌گویند: سیگار اعتیاد ندارد.


به نام قدرت مطلق الله

خلاصه گزارش روز سه‌شنبه مورخ:  1396/06/28از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ نمایندگی رودکی (شهر قدس) ویژه مسافران ویلیام وایت به استادی: آقای رامین سعادت جو و نگهبانی: آقای میلاد نیک‌روش و دبیری: آقای حسین جعفری با دستور جلسه "خلق و خو"رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

دستور جلساتی که هر هفته در کنگره‌داریم و سی‌دی‌هایی که جناب مهندس ارائه می‌دهند، همه با دستور جلسات ارتباط دارد، اگر دقت کرده باشید، دستور جلسات هفتگی یا مسائل پیش روی اقتصادی یا سیاسی به دستور جلسات ما ارتباط دارد، به همین دلیل لازم است که هر هفته این سی‌دی‌ها گوش‌داده و نوشته شود.

 در سی دی خلق‌وخو، جناب مهندس در رابطه با روان صحبت می‌کند، چون ما معتقد هستیم که اعتیاد به قسمت جسم، روان و جهان‌بینی آسیب می‌زند. در ادامه جناب مهندس اشاره می‌کند که برای همه‌چیز ما به این سه نیاز داریم؛ جسم که توان فیزیکی است، روان و درنهایت جهان‌بینی که روی روان انسان تأثیر می‌گذارد.

روز جمعه که در همایش دانش اعتیاد بودیم، در همایش سه روز در رابطه با اعتیاد صحبت شد و ما هم در آنجا حضور داشتیم. پزشکان از انجیوهای مختلفی می‌آمدند و هر یک متدهای مختلفی را ارائه می‌کردند و از متد خویش دفاع می‌کردند ولی نکته جالب‌توجه این بود که کنگره 60 بیشترین هوادار را داشت. مسئله‌ای که مطرح کردیم، این بود که ما گفتیم: کنگره 60 حدود چهل هزار عضو دارد و یکی از اعضای انجمن معتادان گمنام گفت: ما چهارصد هزار نفر عضو داریم، درصورتی‌که تعداد افرادی که کنگره 60 را تشویق کردند، بالای هزار نفر بود و افرادی که انجمن معتادان گمنام را تشویق کردند، حدود پنجاه، شصت نفر بود. جذب کردن عضو با عضو نگه‌داشتن، خیلی تفاوت دارد، وقتی ما می‌گوییم: چهل هزار عضو داریم، همه‌ی این چهل هزار نفر، عضو فعال هستند و در کنگره هر موقع اشاره‌کنیم و به هرجایی که بگوییم، در آنجا حضور پیدا می‌کنند. نمونه آن افرادی بودند که از شهرکُرد با لباس محلی در همایش حاضر بودند، از اصفهان و مشهد نیز در همایش شرکت کرده بودند. این افراد حالشان خوب است که به همایش می‌آیند، به خاطر درمانی که به‌درستی اتفاق افتاده، انرژی و توان دارند. یک فرد خمار را در نظر بگیرید، اگر به او بگویید: این کیسه‌زباله را سر کوچه بگذار! توان تکان خوردن از جای خودش را ندارد، تنها درصورتی‌که می‌تواند از جای خود تکان بخورد که به او بگویند: سر کوچه کاسب آمده یا فلان جا مواد مصرف می‌کنند.

افرادی که در کنگره 60 هستند نشئه هستند و توان انجام خیلی از کارها رادارند، چرا؟ به خاطر اینکه جسم آن‌ها به درمان رسیده است. همان‌طور که در سی دی، جناب مهندس صحبت می‌کند؛ روان شناسان تعریف درستی از روان ندارند و اگر از آن‌ها بپرسید که روان یعنی چه؟ شاید ندانند که روان چیست. کسی که روان او به‌هم‌ریخته است، فردی است که غم یا شادی بیش‌ازحد درون او است. اگر بخواهیم مهندسی معکوس کنیم، به‌راحتی می‌توانیم راه آن را پیدا کنیم. به‌طور مثال چطور می‌شود، فردی را غمگین کرد؟ با یک خبر خیلی بد. مثال آن را آقای مهندس در سی دی مطرح می‌کند که اگر به یک نفر بگویی، در کنکور رد شدی، غمگین می‌شود و یا اگر بگویی در کنکور قبول شدی، خوشحال می‌شود. چه چیزی باعث این اتفاقات می‌شود؟ مواد شبه افیونی درون بدن انسان. همان‌طور که ما موادی در بدن داریم که مختص سیستم مدار پاداش است، برای مثال اگر کار خوبی انجام بدهیم، حالت سرخوشی به ما دست می‌دهد. همان‌طور موادی در بدن داریم که وابسته به سیستم مدار استرس است؛ یعنی خیلی راحت می‌شود، به فردی استرس وارد کرد، وقتی به فردی استرس وارد شود، کورتیزول در بدن او ترشح می‌شود.

 درنهایت همه‌ی این چیزها به جهان‌بینی انسان برمی‌گردد؛ یعنی اگر جهان‌بینی انسان درست باشد، خیلی از چیزهایی که می‌تواند انسان را به هم بریزد، دیگر نمی‌تواند او را به هم بریزد، پس جهان‌بینی انسان می‌تواند روی روان و جسم انسان تأثیر بگذارد. همان‌طور که جسم انسان می‌تواند، روی روان تأثیر بگذارد. افرادی که خشم یا اندوه درون آن‌ها است، خودبه‌خود بعضی از بیماری را به خودشان جذب می‌کنند ولی اصل آن به جهان‌بینی برمی‌گردد. اینکه من چه طور با مسائل روبه‌رو شوم به جهان‌بینی مربوط می‌شود که در کنار جسم سالم روان سالم را به وجود می‌آورد.

کاری که ما در کنگره انجام می‌دهیم، درمان این سه ضلع در کنار هم می‌باشد. کنگره 60 در کنار دارو، روان را هم به تعادل می‌رساند. جناب مهندس اشاره می‌کنند که فردی که بیماری دارد، اگر به او بگویند: بااراده و غیرت بیماری خود را درمان کن! شاید نتواند. برای مثال پای شما شکسته و شما می‌گویید: من اراده و غیرت دارم و به عصا نیاز ندارم، چه اتفاقی برای شما می‌افتد؟ پای شما جوش می‌خورد ولی کج جوش می‌خورد و شما تا آخر عمر باید لنگ بزنید. اگر بخواهید آن را درست کنید، دوباره باید آن را بشکنید، مانند کسانی که بعد از سال‌ها مجبور هستند، سفر ایکس انجام بدهند، به خاطر اینکه دیواری که کج بالا رفته را نمی‌توانند، صاف کنند، پس باید آن را خراب کنند و از اول دیوار صاف بسازند که این مسئله به‌راحتی در کنگره 60 اتفاق افتاده است.

 نکته‌ای که در همایش مشاهده کردم، این بود که بیشتر پزشکان اعتقاد داشتند که راه‌کار درمان را باید به دست خود بیمار بدهیم و بگوییم: خودت انتخاب کن! دوست داری، تو را متادون درمانی کنیم، URD کنیم، UROD کنیم یا درمان با اُپیوم کنیم. درصورتی‌که زمانی که راه درمان اعتیاد پیداشده، دیگر این داستان‌ها را ندارد. درمان یک‌راه دارد، آن‌هم روشی است که من به درمان رسیدم، من راه‌های دیگر را طی کردم از کمپ گرفته تا سم‌زدایی، چرا الآن اینجا نشستم؟ به خاطر اینکه من در اینجا خودم را به درمانگر سپردم و به درمان رسیدم. این ایراداتی بود که در افکار و اندیشه پزشکان بود، چون آن‌ها اعتیاد را نمی‌شناسند و از جایی صحبت می‌کنند که بوی مادیات می‌دهد و حتی دنبال این هستند که این همایش به نتیجه نرسد و از بازار آن‌ها کاسته نشود.

 سیگار یکی از موادی است که روی خلق‌وخوی انسان تأثیر می‌گذارد، اگر دقت کرده باشید، بچه‌هایی که سیگار نمی‌کشند تا چند ماهی احتمال ریزش دارند، چرا؟ به خاطر این‌که نکشیدن سیگار روی سیستم شبه افیونی بدن آن‌ها تأثیر می‌گذارد. تخریب سیگار محسوس نیست و به خاطر همین است که همه‌جا در معرض فروش قرار دارد و خیلی از افراد هستند که می‌گویند: سیگار اعتیاد ندارد، مثل مواد مخدر نیست که بدن‌درد و سیم‌کشی و آب‌ریزش بینی برای انسان اتفاق بیفتد ولی وقتی سیگار نمی‌کشی، تأثیر آن را متوجه می‌شوی. شما فکر می‌کنید، وقتی سیگار می‌کشید به شما آرامش می‌دهد، درصورتی‌که معنی آرامش سال‌هاست که از یاد ما رفته است. چرا؟ به خاطر اینکه آرامش از ما گرفته‌شده و نخی به ما فروخته می‌شود. می‌گوییم: سیگار به ما تمرکز می‌دهد، درصورتی‌که تمرکز را سال‌ها است که از ما گرفته و نخی به ما می‌فروشد. بعد از غذا وقتی سیگار می‌کشید، احساس خوبی به شما دست می‌دهد، چرا؟ به خاطر اینکه بعد از خوردن غذا باید در سیستم گوارش، سروتونین و استیل کولین ترشح شود تا ما از غذایی که می‌خوریم لذت ببریم ولی سال‌ها است که از ما گرفته‌شده و ما باید بعد از غذا سیگار بکشیم تا جایگزین استیل کولینی که در بدن تولید نمی‌شود، باشد و این بدترین چیزی است که انسان اختیار خود را با یک ماده شبه افیونی مثل نیکوتین تقسیم کند. پس افرادی که می‌گویند: ما وقتی سیگار نمی‌کشیم، به هم می‌ریزیم! به خاطر خماری سیگار است. خماری تریاک، بدن‌درد است، چون سیستم ضد درد شما به خاطر مصرف مواد ازکارافتاده است، حالا باید مواد مصرف کنی تا به حالت تعادل برگردد.

 خماری سیگار هم به همین شکل است و عوارضی چون به‌هم‌ریختگی عصبی، عدم تمرکز، لذت نبردن از غذا خوردن تا چند ماهی را در بردارد ولی بعد از مدتی همه‌ی آن‌ها به خاطر تغییر حس به حالت عادی برمی‌گردد. زمانی که شما سیگار می‌کشید، از بوی سیگار لذت می‌برید، من در سفر سیگار، خودم را در مسیر افرادی که سیگار می‌کشیدند، قرار می‌دادم تا بوی سیگار را حس کنم ولی وقتی به درمان رسیدم، متوجه شدم، پرونده سیگار هم برای همیشه بسته شد.

 امیدوارم دوستان سفر اول، بتوانند صبور و ثابت‌قدم باشند، چون سفر اول یک گذر است و ما کم‌کم تغییر می‌کنیم تا به مرحله تبدیل می‌رسیم، اگر یکجایی کم بیاوریم، هرچه تغییر کردیم به حالت اول برمی‌گردد. خیلی از افراد بودند که هشت ماه، نه ماه سفر کردند و روی یک قطعه، دو قطعه بودند و اگر صبر می‌کردند، رها می‌شدند و این حساب بسته می‌شد ولی صبر نکردند و برگشت خوردند و الآن با هرکسی نمی‌تواند کار کنند، چون وقتی فردی ده ماه آمده و آموزش گرفته، دیگر از کسی حرف‌شنوی ندارند. برای رسیدن به مقصد حرف‌شنوی و فرمان‌برداری لازم است.

تهیه و تنظیم : مسافر میلاد نیکروش

لژیون آقای رامین سعادت جو (لژیون ششم)
طبقه بندی: کارگاه آموزشی خصوصی ویژه مسافران ویلیام وایت، 
برچسب ها: کنگره60، درمان سیگار، خلق و خو، جسم و روان و جهان بینی، همایش دانش اعتیاد، سیستم مدار پاداش، نمایندگی رودکی (شهرقدس)،  

تاریخ : چهارشنبه 29 شهریور 1396 | 02:20 ب.ظ | نویسنده : میلاد نیکروش | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو