لژیون ویلیام وایت کمک راهنما محترم آقای رامین سعادت جو - کارگاه آموزشی و خصوصی ویژه مسافران ویلیام وایت ( هفت خوان )

لژیون ویلیام وایت کمک راهنما محترم آقای رامین سعادت جو - کارگاه آموزشی و خصوصی ویژه مسافران ویلیام وایت ( هفت خوان )

سیگار یک ضد ارزش است و ضد ارزش حجابی است روی شخصیت و اعمال انسان و تا زمانی که با انسان همراه باشد، نمی‌تواند، بگوید: در مسیر صراط مستقیم قرار دارد، چرا؟ چون با انجام عمل ضد ارزش نمی‌توان در مسیر ارزش قرار گرفت.

به نام قدرت مطلق الله

خلاصه گزارش روز سه‌شنبه مورخ:  1396/05/25 از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ نمایندگی رودکی (شهر قدس) ویژه مسافران ویلیام وایت به استادی و نگهبانی: آقای رامین سعادت جو و دبیری: آقای میلاد نیک‌روش با دستور جلسه"هفت خوان"رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

می‌گویند انسان در شرایط سخت است که ساخته می‌شود ولی وقتی به سی دی هفت‌خوان فکر می‌کنم، می‌بینم همیشه هم شرایط سخت نیست و گاهی یک خوان مانند جاذبه است. بچه‌هایی که برای درمان به کنگره 60 می‌آیند، یک سری از آن‌ها به خاطر شرایط سختی که داشتند، اقدام به درمان کرده‌اند. برای مثال فرد جایگاه، اعتبار، شغل و خانواده خود را ازدست‌داده و این جاذبه‌ای برای او شده تا خود را از آن شرایط خارج کند، وقتی وارد پروسه درمان می‌شود، در بعضی جاها شرایط برای او سخت‌تر شده و چند مشکل به مشکلاتی که از قبل داشته اضافه می‌شود. یکجاهایی بازی سخت‌تر می‌شود و یکجاهایی هم جریان بازی عوض می‌شود، مثلاً فرد تلاش می‌کند تا کار خود را حفظ کند ولی وسط کار ارث سنگینی به او می‌رسد و فرد دیگر نیازی به آن کار ندارد.

در جزوه جهان‌بینی، تعریف سفر حرکتی است از یک مبدأ معلوم به یک مقصد معلوم در یک مسیر مشخص، این مسیر دقیقاً هفت‌خوان است که ما باید از آن عبور کنیم. مبدأ ما که معلوم است؛ یعنی مبدأ اعتیاد و جهل است، مقصد هم رهایی یا رسیدن به دانایی در مقوله‌ی اعتیاد است ولی اصل کار مسیر است و آنچه ما از مسیر برداشت می‌کنیم، اوج دستاوردی است که درنهایت ما می‌خواهیم به آن برسیم. خیلی از افراد در سفر به دلایل مختلفی از درمان خارج می‌شوند، شاید دیده باشید که در لژیون یک سری از افراد خیلی خوب هستند ولی وسط راه ناپدید می‌شوند و یا یک سری از افراد خیلی بد هستند ولی وسط راه چنان جذب می‌شوند که به جایگاه‌های خیلی خوب خدمتی هم می‌رسند. این‌ها خوان‌هایی است که باید از آن‌ها عبور کنیم و اصل مطلب همین است؛ یعنی اگر مبدأ و مقصد مدنظر باشد و اگر از مسیر یا هفت‌خوان درست عبور شود، برای مثال اگر برای عبور کردن از یک مسیر مانند هیمالیا راهنما انتخاب کردیم، مهم نیست که او چقدر سواد دارد و چه شکلی است، مهم این است که قبل از من او آن مسیر را رفته و بلد راه است و اگر من از او پیروی کنم، قطعاً به مقصد می‌رسم. پس در نظر داشته باشید که کاری که انجام می‌دهید کار ساده‌ای نیست.

عبور از اعتیاد یعنی عبور از تاریکی، اگر من سَرخود عمل کنم، اگر بخواهم نافرمانی و نقض فرمان کنم در آن حالت بدترین چیز توهم روشنایی است؛ یعنی حس می‌کنی، کل مسیر برای تو روشن است، دقیقاً در چنین جایی انسان به بیراهه برخورد می‌کند. یکی از بزرگ‌ترین دشمنان انسان این است که فکر می‌کند، "می‌داند"، آن‌قدر هم خودش را جالب به انسان نشان می‌دهد که می‌گوید: مسیری که تو می‌روی، هیچ نیازی به راهنما ندارد. کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه شاید سالی دو سه بار تجدید چاپ می‌شود و در تیراژ بالا به فروش می‌رسد ولی چه کسانی توانسته با خواندن آن کتاب رها شوند؟ هیچ‌کس، چون رهایی بدون راهنما اتفاق نمی افتد زیرا رهایی که برای انسان اتفاق می‌افتد چیزی نیست که دیگران متوجه آن نشوند، فردی که می‌گوید: من رها شدم ولی هیچ‌کس خبردار نشده، قطعاً نام آن رهایی نیست.

مسیری که ما طی می‌کنیم، مسیر رسیدن به معنویات است و باید برای رسیدن به معنویات از مادیات بگذریم، اگر به اسم کنگره ۶۰ نگاه کنید، جمعیت ترک اعتیاد و قطع مصرف نیست؛ بلکه جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ است و هدف ما از حضور در کنگره رسیدن به انسانیت است. چه چیزی انسان را از انسانیت دور می‌کند؟ مادیات، مادیات را به هر مشکلی می‌توانید برای خودتان در نظر بگیرید که در این سی دی جناب مهندس به‌عنوان هفت‌خوان مطرح کرده است که یکجاهایی به‌عنوان پول سَر راه انسان قرار می‌گیرد یا به‌عنوان سد سَر راه انسان قرار می‌گیرد و یکجاهایی هم مسیر انسان را عوض می‌کند که بدترین چیز عوض شدن مسیر است.

 در سی دی گوهرجان، جناب مهندس مثال می‌زند و می‌گوید: نور می‌تواند تاریکی را از بین ببرد ولی تاریکی نمی‌تواند نور را از بین ببرد ولی اگر جاذبه تاریکی مانند سیاه‌چاله خیلی زیاد باشد، نور را درون خود می‌بلعد. ما هر ماده‌ای که داریم، یک ضد ماده نیز داریم، اگر قدرت تاریکی زیاد باشد، اگر جاذبه نیروی منفی زیاد باشد، به‌راحتی معنویت انسان را با خود می‌برد و مهم نیست که انسان در چه جایگاهی قرار دارد، مهم این است که تاریکی این توانایی را دارد و اگر انسان فاصله خود را به آن سیاه‌چاله نزدیک کند، بلعیده می‌شود، پس انسان باید همیشه فاصله خود را با ضد ارزش‌ها حفظ کند.

 یک بازی کامپیوتری را در نظر بگیرید، این‌طور نیست که شما در یک مرحله از بازی بِبازید و وارد مرحله بعد شوید. من تابه‌حال بازی را ندیده ام که شما در یک مرحله بازنده شوید و بتواند از آن مرحله عبور کنید، باید بازی را ببرید تا وارد مرحله‌ی بعد شوید. انسان باید آن‌قدر کارآزموده و قوی شود تا بتواند از آن مرحله عبور کند که قطعاً مرحله بعدی سخت تراز مرحله‌ی قبل است. چیزهایی که شما در مرحله‌ی قبل آموختید، در مرحله‌ی بعد به کمک شما می‌آید و این‌طور نیست که وقتی شما مرحله‌ی قبل را تمام کردید، هیچ دستاوردی برای شما نداشته باشد.

وادی دهم مثال دلو را می‌زند که مرحله‌ی پایین رفتن؛ تغییر، پرشدن؛ تبدیل و وقتی بالا می‌آید و خالی می‌شود؛ ترخیص است. درست است در مرحله ترخیص، ظرف خالی است ولی دانایی و آگاهی در نقطه باقی می‌ماند؛ یعنی من یک مرحله پُر شدم. چیزهایی که ما در اعتیاد یاد می‌گیریم، قطعاً در مراحل دیگر زندگی به درد ما می‌خورد. این‌طور نیست که ما بازی را پشت سر بگذاریم و هیچ دستاوردی برای ما نداشته باشد. کسانی که آن را تجربه کردند، می‌دانند. هر یک از ما که به رهایی رسیدیم، سختی‌هایی را تحمل کردیم و یک سری مراحل و افراد سر راه ما قرارگرفته که به خواست و علاقه‌ی خود ما بوده است.

 دریکی از سی‌دی‌ها، آقای امین مثال می‌زند و می‌گوید: زمانی که شما مسیری را اشتباه و بیراهه می‌روید، مهم نیست که چقدر از مسیر را طی کرده باشید، مسائلی که در مسیر رفت سر راه خود می‌بینید، اگر بخواهید مسیر درست را برگردید، در مسیر برگشت نیز همین مسائل سر راه شما قرار می‌گیرد وگرنه انسان می‌تواند به بیراهه برود و سر از ناکجاآباد درآورد و فکر کند که راه درست را می‌رود؛ مانند تَرکی که انسان یک‌دفعه قطع ناگهانی کند و فکر کند که حالش خوب است و تعادل دارد ولی در عمل هیچ اثری از تعادل و یا آن مسیر اصلی درون انسان نیست.

 اگر شما سفر خود را به‌درستی انجام بدهید، یکجاهایی راحتی به سراغ شما می‌آید و یکجاهایی سختی. گاهی ما هدف خود را گم می‌کنیم و هدف را پول درآوردن، ازدواج کردن، تحصیل کردن یا کنگره می‌گذاریم، درصورتی‌که همه‌ی این‌ها وسیله است، هدف نیست. هدف برای هرکسی روز اولی که به این دنیا آمده بود، مشخص بود ولی در مسیر گم می‌شود که این گم‌شدن، کار دست انسان می‌دهد. مثلاً فردی می‌خواهد به مشهد برود ولی سر از نیشابور درمی‌آورد، چهارتا فروشگاه می‌بیند و در ادامه از یکی هم خوشش می‌آید و با او ازدواج می‌کند و همان‌جا می‌ماند، چنین شخصی به یک‌بخشی از خواسته‌های خود رسیده ولی هدف اصلی رسیدن به مشهد بوده است. این وسط درست است که شغل خوب یا زن خوب گیر آورده ولی همیشه یک‌چیزی در زندگی او کم است و احساس خلاء میکند و این نشانه‌ای است که انسان متوجه شود که یه بخش از مسیر خود را اشتباه رفته است .

 برای خود من این‌یک نشانه است، وقتی‌که حالم خوب نیست، متوجه می‌شوم که از هدفم دور شدم، اگر یک نگاه به پشت سر خودم بی اندازم، متوجه می‌شوم که کجای مسیر را اشتباه رفتم. اگر درون خودتان را نگاه کنید، اگر حس خوبی دارید؛ یعنی در مسیر قرار دارید ولی اگر می‌بینید یک جای کار شما می‌لنگد و حال شما خوب نیست، اگر یک نیم‌نگاه به پشت سرخود بی اندازید، متوجه می‌شوید که کجا را اشتباه رفتید. سیگار یکی از خوان‌های سرسخت اعتیاد است. انسان اگر بخواهد کاری انجام بدهد باید دانایی و آگاهی آن را هم پیدا کند. جناب مهندس می‌گوید: برای رهایی از اعتیاد نمی‌خواهد انسان فیلسوف باشد ولی باید یک بچه فیلسوف باشد؛ یعنی باید یک سری چیزها را بداند. به خاطر همین‌الان تعدادی از بچه‌های کنگره ۶۰ در کلینیک‌ها به عنوان راهنما لژیون دارند، بچه‌هایی که راهنما هستند و کارشان در کنگره تمام می‌شود، پزشکان کلینیک ها از آنها به عنوان راهنما در کلینیک خود استفاده می کنند، چطور این اتفاق افتاده؟ یک نفر که اعتیاد داشته، تبدیل‌شده به یک بچه فیلسوفی که می‌تواند افراد دیگری را آموزش‌وپرورش بدهد و کمک کند تا آن‌ها نیز درمان شده و حتی راهنما شوند. پس برای رسیدن به درمان اعتیاد ما باید دانایی و آگاهی و ابزار آن را نیز داشته باشیم. سیگار هم به همین شکل است، من قبلاً اعتقاد داشتم سیگار، شخصیت مرد است و اگر کسی سیگاری نبود، می‌گفتم: فرد بی‌شخصیتی است ولی الآن که دست فردی سیگار می‌بینم، تازه متوجه می‌شوم که چه شخصیت و ظاهری از دید دیگران داشتم.

تهیه و تنظیم : مسافر میلاد نیکروش

لژیون آقای رامین سعادت جو (لژیون ششم)

نمایندگی رودکی (شهرقدس )
طبقه بندی: کارگاه آموزشی خصوصی ویژه مسافران ویلیام وایت، 
برچسب ها: کنگره60، درمان سیگار، هفت خوان، هدف، تبدیل و تغییر و ترخیص، عبور از اعتیاد، نمایندگی رودکی (شهرقدس )،  

تاریخ : شنبه 28 مرداد 1396 | 07:16 ب.ظ | نویسنده : میلاد نیکروش | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو