لژیون ویلیام وایت کمک راهنما محترم آقای رامین سعادت جو - کارگاه آموزشی خصوصی ویژه مسافران ویلیام وایت ؛ تکنولوژی

لژیون ویلیام وایت کمک راهنما محترم آقای رامین سعادت جو - کارگاه آموزشی خصوصی ویژه مسافران ویلیام وایت ؛ تکنولوژی

انرژی زیادی صرف شبکه های اجتماعی کردن، باعث می‌شود ارزشمندترین چیزی که انسان در زندگی دارد و آن‌هم زمان است، به‌راحتی از دست برود. برای پی بردن به ارزشمند بودن زمان، می‌گویند: وقت طلاست، خود طلا، به اندازه زمان ارزشمند نیست زیرا اگر طلا از بین برود، می‌توان  آن را به دست آورد ولی هر ثانیه‌ای که می‌گذرد، دیگر تکرار نمی‌شود.


به نام قدرت مطلق الله

خلاصه گزارش روز سه‌شنبه مورخ:  1396/05/10 از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ نمایندگی رودکی (شهر قدس) ویژه مسافران ویلیام وایت به استادی: آقای رامین سعادت جو و نگهبانی: آقای میلاد نیک‌روش و دبیری موقت: آقای حسین جعفری با دستور جلسه "تکنولوژی "رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

بارها شنیده ایم که سیگار دروازه ورود به اعتیاد است و درمان سیگار هم دروازه خروج از اعتیاد است. کسی که مواد مصرف نمی‌کند ولی سیگارمی کشد، نمی‌توان گفت که چنین شخصی رهایی کامل پیداکرده است. در سی دی تکنولوژی مطالب زیادی مطرح‌شده است، یکی از آن‌ها در رابطه با رمضان بود که نقطه تحمل ذره‌ذره درون انسان به وجود می‌آید و این‌طور نیست که انسان یک‌دفعه بتواند کاری را کامل انجام بدهد و مالک آن کار باشد. برای مثال فردی که یک‌دفعه ترک می‌کند، صاحب آن ترک نیست، به خاطر اینکه چیزی که تدریجی نباشد واقعی نیست، چیزی که نقطه تحمل آن درون انسان به وجود نیاید، واقعی نیست و به همان شکل که یک‌دفعه این اتفاق افتاده، عکس آن‌هم یک‌دفعه اتفاق می‌افتد.

 اصل مطلب سی دی، در مورد تکنولوژی بود. ما در عصری هستیم که عصر ارتباطات است؛ یعنی تکنولوژی خیلی زود پیشرفت می‌کند. من از سال 68 با کامپیوتر آشنا هستیم و به‌واسطه‌ی کار خانوادگی و یا کار خودم با کامپیوتر زندگی می‌کنم ولی این اواخر که نگاه می‌کنم، می‌بینم رابطه‌ی من با شبکه‌های اجتماعی خیلی تنگاتنگ شده است؛ البته من در کنار استفاده از شبکه‌های اجتماعی، درآمدی هم در کنار آن دارم ولی انرژی که از من می‌گیرد، خیلی فراتر از آن درآمد است. من سه سال در گروهی عضو بودم، وقتی خوب توجه کردم، دیدم سه سال است که در این گروه وقت و انرژی می‌گذارم ولی هیچ آموزشی برای من نداشته است، درصورتی‌که یک جلد کتاب خواندن بیشتر از یک سال در گروه گشتن ارزشمند است.

 آقای امین می‌فرماید: افکار کاملاً متضاد تفکر است، افکار مثل کاروانسرایی می‌ماند که افراد مختلف در حال تردد در آن هستند ولی تفکر مسیر، مبدأ و مقصد دارد و هدفمند است، به همین خاطر می‌گویند: یک دقیقه تفکر از هفتادسال عبادت ارزشمندتر است. تفکر مثل ذره‌بینی می‌ماند که یکجا متمرکزمی شود، نور همه‌جا هست ولی وقتی زیر ذره‌بین می‌گیری، می‌سوزاند. تفکر هم به همین شکل است، افکار هست ولی وقتی متمرکز می‌شوی، می‌سوزاند و اثربخش است.

 ما باید تکلیف خودمان را با شبکه‌های اجتماعی مشخص کنیم. هر فردی می‌تواند از صبح تا شب انرژی خود را صرف کانال‌های مختلف کند و به دنبال مطالب مختلف بگردد و هم می‌تواند به‌جای آن هفته‌ای یک جلد کتاب بخواند. به نظر من فردی که لااقل هفته‌ای یک جلد کتاب نخواند، بازنده است و وقت و انرژی خود را درون سطل زباله ریخته است.

سال‌های قبل که سایت و تلگرام نبود ثبت نام برای اردو یک ماه زمان می‌برد ولی این سری در یک هفته پرونده‌ی ثبت نام اردو مشخص شد ، پس‌ازاین لحاظ شبکه اجتماعی خوب است. برای امتحان کمک راهنمایی دو هزار و هشت‌صد و هفتاد نفر ثبت‌نام کردند، اگر آمار این افراد را نمی‌داشتیم چه اتفاقی می‌افتاد؟ تعداد افراد را نمی‌توانستیم تشخیص دهیم ولی وقتی آمار آن‌ها مشخص می‌شود، حداقل می‌دانیم که برای امتحان دادن، یک سری باید به این شعبه بروند و یک سری به شعبه دیگر، پس تکنولوژی ، سایت و شبکه اجتماعی از این لحاظ خوب است ولی انرژی زیادی صرف شبکه های اجتماعی کردن، باعث می‌شود ارزشمندترین چیزی که انسان در زندگی دارد و آن‌هم زمان است، به‌راحتی از دست برود. برای پی بردن به ارزشمند بودن زمان، می‌گویند: وقت طلاست، خود طلا، به اندازه زمان ارزشمند نیست زیرا اگر طلا از بین برود، می‌توان  آن را به دست آورد ولی هر ثانیه‌ای که می‌گذرد، دیگر تکرار نمی‌شود.

چون ساعت‌گرد است، فکر می‌کنیم، یک سری چیزها تکرار می‌شود. هفته‌ها از شنبه شروع می‌شود و به جمعه ختم می‌شود ماه‌ها می‌آیند و می‌روند و ما فکر می‌کنیم، این‌یک چرخه است و تکرار می‌شود. ولی زمان چیزی نیست که بخواهد تکرار شود. هر ثانیه‌ای که می‌گذرد، ما یک ثانیه به آخر نزدیک‌تر میشویم، بهتر است که از آن ثانیه بهترین استفاده را بکنیم. بهترین استفاده هم حضور در زمان حال است، اگر الآن در لژیون نشستیم ولی حواسمان جای دیگری است، باختیم و زمان را از دست می‌دهیم. وقتی غذا میخورید، با پنج حس خود بخورید، چون مهم‌ترین کاری که در آن لحظه انجام می‌دهید، غذا خوردن است. وقتی در حین رانندگی، هم سی دی گوش می‌کنید و هم سیگار می‌کشید، عملاً در آن لحظه تنها کسی که حضور ندارد، خود شما هستید، پس قدر لحظات خود را بدانید و به بهترین نحو از آن استفاده کنید.

نکته‌ای که جناب مهندس در آخر سی دی به آن اشاره می‌کند، بحث ظرفیت است. بعضی‌اوقات مسئولیتی در کنگره به ما داده می‌شود و ما فکر می‌کنیم، شخصیت مهمی هستیم. برای مثال فردی که تا دیروز سفر دومی بوده و کارش را به بهترین نحو انجام می‌داده، وقتی مرزبان می‌شود، جایگاه خودش را گم می‌کند یا بعضی‌اوقات بچه‌ها اشتباهات دیگران را به من گزارش می‌کنند که فلانی، فلان کار را انجام می‌دهد، درست است که آن کار تخلف است ولی در کنگره ۶۰ من کسی راندیده ام که ادعای معصومیت داشته باشد. هرکسی که در کنگره ۶۰ است، بالاخره یک مشکلی داشته که به کنگره آمده، آمده تا درست شود، درست شدن را هم باید خود شخص انجام بدهد. پس ما به کنگره می‌آییم تا تغییر کنیم و در مسیر صراط مستقیم قرار بگیریم، با در کنار همدیگر قرار گرفتن، است که به دانایی می‌رسیم، چون دانایی در جمع شکل می‌گیرد. پس سعی نکنیم همدیگر را اصلاح کنیم، کسی که قرار است، اصلاح شودخودش باید تلاش کند که ایرادهایش را برطرف کند.

تهیه و تنظیم : مسافر میلاد نیکروش

لژیون آقای رامین سعادت جو (لژیون ششم)

نمایندگی رودکی(شهرقدس)
طبقه بندی: کارگاه آموزشی خصوصی ویژه مسافران ویلیام وایت، 
برچسب ها: کنگره60، درمان سیگار، تکنولوژی، ظرفیت، شبکه های اجتماعی، نمایندگی رودکی(شهرقدس)،  

تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1396 | 10:55 ب.ظ | نویسنده : میلاد نیکروش | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو