لژیون ویلیام وایت کمک راهنما محترم آقای رامین سعادت جو - کارگاه آموزشی خصوصی ویژه مسافران ویلیام وایت ؛ نوسازی

لژیون ویلیام وایت کمک راهنما محترم آقای رامین سعادت جو - کارگاه آموزشی خصوصی ویژه مسافران ویلیام وایت ؛ نوسازی


سیگار یک پروژه باز در زندگی همه‌ی افرادی است که در حال مصرف سیگار هستند، این پرونده می‌تواند تا آخر عمر بازبماند. اگر بازبماند، چه اتفاقی می‌افتد؟ چون از اختیار خود استفاده نمی‌کنیم، جبر می‌آید و گریبان ما را می‌گیرد


به نام قدرت مطلق الله

خلاصه گزارش روز سه‌شنبه مورخ:20/04/1396 از سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ نمایندگی رودکی (شهر قدس) ویژه مسافران ویلیام وایت به استادی : آقای رامین سعادت جو و نگهبانی: آقای میلاد نیک‌روش و دبیری: آقای امیر پور سنجیده با دستور جلسه "نوسازی"رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

سی دی این هفته، سی دی نوسازی بود که مطالب جالبی در خود داشت. یکی از شاهکارهای کنگره، تقسیم‌بندی اعتیاد است که گفته اعتیاد در سه ضلع جسم، روان و جهان‌بینی تأثیر منفی می‌گذارد. این اواخر جناب مهندس انسان را نیز به همین شکل تقسیم‌بندی کرده و می‌گوید: انسان نیز جسم، روان و جهان‌بینی است؛ یعنی جهان‌بینی انسان‌ها است که آن‌ها را از هم متمایز می‌کند، اگر فردی تبدیل به هیتلر یا مولانا می‌شود به خاطر نوع جهان‌بینی او می‌باشد. جسم انسان‌ها که تفاوت آن‌چنانی باهم ندارد، روان هم تابع جسم است؛ یعنی اگر انسان جسم سالمی داشته باشد، قطعاً روان سالمی هم دارد ولی مسئله اصلی، جهان‌بینی است.

 یک سری مکاتب هستند که جناب مهندس مطرح می‌کند؛ مثل مکاتب سیاسی و مکاتب عرفانی. اگر نگاه کنید، خیلی از عرفان‌های نوظهور هستند که حرفی برای گفتن دارند و یک سری از افراد هم جزء پیروان آن‌ها قرار می‌گیرند. در ایران هم عرفان‌هایی نظیر، عرفان حلقه، عرفان نیک، عرفان شَمنیزم و عرفان‌های دیگر وجود دارد. خیلی از مکاتب هستند که ظاهر خیلی خوبی دارند ولی اشخاص چه موقع متوجه باطن آن می‌شوند؟ بستگی به این دارد که تا چه حد وارد آن شوند، به خاطر همین جناب مهندس می‌فرماید: اگر بخواهید چیزی را متوجه شوید، باید جلوتر از آن باشید یا به کسی که اعتماد و اطمینان و شناخت کافی دارید، توسل کنید.

ره‌جویی داشتم که شیطان‌پرست بود و من به خاطر اینکه با ایدئولوژی او آشنا شوم، کتاب‌های مربوط به آن را خواندم و متوجه شدم که شیطان‌پرستی پشتوانه قوی دارد؛ یعنی اگر فردی حس آن‌ها را بگیرد، وارد آن می‌شود و تا انتهای آن‌هم می‌رود، انتهای آن، چه چیزی است؟ تاریکی، مثل اعتیاد. زمانی که وارد اعتیاد می‌شوی، می‌بینی چه ایدئولوژی خوبی است، وقتی مواد مصرف می‌کنی، حالت خوب می‌شود، می‌توانی کارکنی و مواد به تو حس خوب و شخصیت می‌دهد ولی در انتها برای تو چه اتفاقی می‌افتد؟ هر چیزی را که به تو وام داده با بهره زیادی از تو پس می‌گیرد و آنجا دیگر نمی‌توانی، پرداخت نکنی. این مسئله در کسب‌وکار هم صادق است؛ مثلاً کسی که می‌خواهد کالایی را به فروش برساند، توجیه‌های رنگارنگی می‌آورد. اگر خوب دقت کنید در تبلیغات ماهواره چه چیزهایی بیشتر از همه تبلیغ می‌شود؟‌چیزهایی که مردم راه درمان آن را بلد نیستند؛ مثلاً فردی که قدش کوتاه است، اگر پیش دکتر برود و بگوید قد من کوتاه است، دکتر می‌گوید: این امر به ژنتیک تو مربوط می‌شود و نمی‌شود برای توکاری کرد ولی اگر دکتر، خیلی زرنگ و کاسب باشد، می‌گوید: بیا پایت را بشکنم و استخوانت را ده یا بیست سانت بلندتر کنم یا فردی که چاق است به دنبال این است که یک‌دفعه لاغر شود، بالاخره در هر مکانی یک سری افراد سودجو هستند که دنبال منافع خودشان هستند، چنین افرادی معده این فرد را می‌برند یا روده فرد را کوتاه می‌کنند و فرد در مدت‌زمان کوتاه نتیجه می‌گیرد و لاغر می‌شود، منتها بعداً دیگر نمی‌تواند معده‌اش را بزرگ کند، پس تبدیل به فردی می‌شود که باید از صبح تا شب دهان او بجنبد تا وزن خود را متعادل نگاه دارد.


 

در مسئله اعتیاد و سیگار هم این مسئله صادق است، چون انسان‌ها راه درمان اعتیاد را نمی‌شناسند، افراد سودجو راه‌های مختلف ترک اعتیاد را پیش پای آن‌ها می‌گذارند که درنهایت اعتیاد جدیدی برای افراد به وجود می‌آید و اعتیاد آن‌ها درمان نمی‌شود. به همایش دانش اعتیاد رفته بودیم، شخصی آمده بود و می‌گفت: درمان قطعی سیگار! وقتی نگاه کردیم، دیدیم، قرصی را به افراد می‌دهد و می‌گوید: اگر این قرص را بخورید، دیگر سیگار نمی‌کشید. وقتی با او صحبت کردیم، متوجه شدیم که ساختار آن قرص دقیقاً مانند قرص‌های روان‌گردان است و مثل شیشه عمل می‌کند. این افراد برای اینکه فردی سیگار را ترک کند، آسیبی که به سیستم عصبی او می‌زنند، همانند شیشه است و درنهایت سیگار ترک نمی‌شود، چون کسی که شیشه می‌کشد، دیگر سیگار نمی‌کشد. پس اگر فردی به شما مطلبی را می‌گوید، نباید سریع قبول کنید. یک تفکر کردن باعث می‌شود، خیلی از اشتباهات برای ما اتفاق نیفتد.

 مسئله دیگر این‌که آقای مهندس برای رسیدن به عملی، مثلثی را مطرح می‌کند که در آیتم اول، باید تفکر کنیم، اگر فکر ما به‌جایی رسید که چه‌بهتر ولی اگر به‌جایی نرسید، آیتم دومی هم داریم به نام مشورت کردن. باکسی که بیشتر از ما می‌داند، در آن مقوله مشورت می‌کنیم. آیتم سوم، مرحله عمل است که ما در وادی‌ها هم داریم که وادی اول، وادی تفکر است، باید پنج وادی را بگذرانیم تا به وادی ششم برسیم، تازه در آنجا بگوییم: شرط تعقل کردن، مشورت کردن است، بعد به وادی هشتم برویم که وادی حرکت محسوب می‌شود.

آقای مهندس مطرح می‌کنند که دو کار نیز باید انجام شود؛ یکی اینکه کارهای عقب‌افتاده را به خط پایان برسانیم که یکی از واجب‌ترین چیزها در زندگی است. چون کار من برنامه‌نویسی است هم کارنکرده دارم و هم‌ کارهای انجام‌شده دارم. در برنامه‌نویسی وقتی بخواهند، پروژه‌ای را مطرح کنند، آن را در قسمت‌های مختلف می‌شکنند و بعد اولویت‌بندی می‌کنند. نرم‌افزاری داریم، به نام ترلو (Trello) که نرم‌افزار مدیریت پروژه است، البته برای کارگروه است ولی من در نرم‌افزار خودم وارد می‌کنم و مثلاً برای نمایندگی شهر قدس اولویت‌بندی می‌کنم و اگر قرار است، زمینی، تلفنی و جلسه‌ای انجام شود آن‌ها را می‌نویسم و نگه می‌دارم، وقتی تمام شد، می‌نویسم؛ خاتمه یافته و چقدر انرژی من آزاد می‌شود. چرا؟ به خاطر اینکه یک کار خاتمه یافته دارم.

 سیگار یک پروژه باز در زندگی همه‌ی افرادی است که در حال مصرف سیگار هستند، این پرونده می‌تواند تا آخر عمر بازبماند. اگر بازبماند، چه اتفاقی می‌افتد؟ چون از اختیار خود استفاده نمی‌کنیم، جبر می‌آید و گریبان ما را می‌گیرد. من خیلی چاق بودم، آخرین دکتر تغذیه‌ای که رفتم به من گفت: اگر این طور ادامه بدهی ،مدرسه رفتن فرزندت را نمی‌بینی! من به‌شدت ترسیدم ولی آن دکتر هیچ راه‌کاری به من ارائه نداد، پیدا کردن راه خیلی مهم است.

 ما از وادی ششم که وادی مشورت یا عقل است تا وادی هشتم که وادی حرکت است، وادی دیگری داریم به نام وادی هفتم که می‌گوید: رمز و راز حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌کنیم. اگر راه را درست پیدا کنیم، قطعاً به پایان خط می‌رسیم وگرنه کارِ ما نیمه‌تمام می‌ماند و ما به دنبال انجام دادن آن هستیم.

 این سی دی در رابطه با نوسازی جسم است و لازم است که همه این سی دی را گوش کنیم و روی مواد غذایی که استفاده می‌کنیم، تفکر کنیم، چون جهان ما رو به سمت تنبلی می‌رود. قورمه‌سبزی هست ولی کنسرو قورمه‌سبزی نیز هست و بعضی از افراد کنسرو را تهیه می‌کنند و استفاده می‌کنند. آقای مهندس بحث زمان را مطرح می‌کند، درست است پختن قورمه‌سبزی زمان بیشتری می‌برد ولی در عوض کیفیت بهتری عاید زندگی ما می‌شود. درست است که در پروسه درمان اعتیاد، یازده ماه زمان لازم است و به‌جای آن می‌شود، بیست روزبه کمپ رفت، در آنجا خوابید و ترک کرد ولی کیفیت کدام بهتر است؟ چیزی که بهای آن را پرداخت کردی و آن را به تسویه رساندی نه اینکه تا آخر عمر در جلسه بنشینی و بگویی: رامین هستم، معتاد. اگر راه درست را انتخاب کنیم و در مسیر درست حرکت کنیم، این داستان‌ها تبدیل به خاطرات می‌شوند.

تهیه و تنظیم : مسافر میلاد نیکروش

لژیون آقای رامین سعادت جو (لژیون ششم)

نمایندگی رودکی (شهرقدس)
طبقه بندی: کارگاه آموزشی خصوصی ویژه مسافران ویلیام وایت، 
برچسب ها: کنگره60، درمان سیگار، نوسازی، تغذیه، جسم و روان و جهان بینی، نمایندگی رودکی (شهرقدس)،  

تاریخ : پنجشنبه 22 تیر 1396 | 10:15 ب.ظ | نویسنده : میلاد نیکروش | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic